Praca opiekuna osób starszych w Niemczech. Co zabrać w podróż?

Odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu do pracy jako opiekun osób starszych jest bardzo ważne. Trzeba pamiętać, aby przygotowań nie pozostawiać na ostatnią chwilę. Dobrze spakowana walizka nie tylko oszczędzi nam stresu ale także umil wyjazd i zwiększy nasz komfort psychiczny.

 

Praca opiekuna osób starszych w Niemczech

Pierwszą rzeczą o której musimy pamiętać to wszystkie dokumenty potrzebne do wyjazdu do pracy w Niemczech. W tym:

  • dowód osobisty
  • zawarta umowa o pracę
  • bilety
  • prawo jazdy
  • karty płatnicze
  • pieniądze wymienione na obowiązującą walutę w Niemczech, czyli Euro

W walizce powinna znaleźć się także odpowiednio skompletowana garderoba, dostosowana do pory roku. Pamiętaj, że jedziesz do pracy, która wymaga wygodnej odzieży i obuwia. Koniecznie spakuj apteczkę i leki przyjmowanie na receptę (zapas na cały czas trwania wyjazdu). Mimo, iż rodzina podopiecznego zapewnia podstawowe artykuły higienicznie niezbędne do opieki, warto na wszelki wypadek zabrać ze sobą rękawiczki jednorazowe, które są niezbędne przy zabiegach higienicznych.

 

Pakujemy także laptop lub tablet, które przy dostępie do Internetu są nieocenionym źródłem informacji (np. dostęp do rozkładu jazdy transportu miejskiego, informacje o mieście), pozwalają na utrzymanie kontaktów z rodziną poprzez wideo rozmowy, a także dostarczają relaksu i rozrywki. W krajach Unii Europejskiej dostęp do sieci komórkowej oraz do internetu w roamingu jest rozliczany na podstawie stawek krajowych obowiązujących w ramach umowy zawartej z operatorem. Stąd warto przed wyjazdem skontaktować się z operatorem i upewnić się, czy za połączenie zza granicy zapłacimy wg stawek obowiązujących w Polsce.

 

Zabieramy ze sobą wszystko, co może umilić nam czas wolny. Mogą to być ulubione książki, czasopisma lub przedmioty związane z naszym hobby, czyli np. zestaw do szydełkowania lub buty do biegania. Możemy także zabrać ze sobą drobny upominek dla podopiecznego i jego rodziny, w celu przełamania pierwszych lodów i łatwiejszego nawiązania kontaktu. Koniecznie zabieramy ze sobą także pozytywne nastawienie, chęć do pracy i uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *